Apie Hanza turizmą

2011-05-24 Autorius egle Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Smagiai praūžęs Tarptautinių Hanza dienų 2011 renginys Kaune, subūrė tiek dalyvių ir lankytojų, kiek joks kitas renginys laikinojoj sostinėj turbūt dar nebuvo subūręs. Naujosios Hanza Sąjungos miestų delegacijos, dainų bei šokių kolektyvai ir, žinoma, renginio lankytojai. Nuolatinių tokių renginių dalyvių kitaip ir nepavadinsi, kaip Hanza turistais. Taip pat ir visų tų, kurie keliaudami lanko šiai sąjungai priklausančius miestus. Vadinasi – priklausyti tokiai asosiacijai yra visai  naudinga.
Hanza – kas tai?
1280m. Liubeke įkurta prekybinė ir politinė sąjunga , vienijusi 70 didmiesčių bei per 100 mažesnių miestų, buvo dominuojanti jėga Šiaurės Europos prekyboje. Glaudesnius ekonominius ryšius su Lietuva užmezgė tuomet, kai Kaune buvo įsteigta Hanzos kontora (faktorija). Tai labai prisidėjo prie Kauno klestėjimo XVa., nors, pasak istorikų, miestas nebuvo Hanzos gildijos narys. Sąjungos  atstovai kontroliavo užsienio pirklius, tarpininkavo tarp Hanzos ir vietinių pirklių, prekyba vykdavo naudojant vandens kelius. Sąjungos konkurencija buvo sunku įveikti, nors ji varžė LDK pirklių veiklą. Ilgainiui stiprėjant nacionalinėms ir regioninėms ekonomikoms, Hanzos  įtaka silpnėjo. Viena po kitos uždaromos kontoros bylojo apie prekybos galiūnės dominavimo pabaigą.Trims šimtmečiams praėjus, 1980m. Nyderlandų mieste Zwolle atgimusi Naujoji Hanzos Sąjunga vienija ne tik senosios sąjungos miestus – narius, bet į į savo būrį priima ir tuos miestus, kurie turėjo kokių nors ryšių su gildija ir turi tai patvirtinančius dokumentus. Taip ir Kaunas tapo vieninteliu Lietuvos miestu, priklausančių sąjungai. Tai didžiausia pasaulyje laisvanoriška miestų asociacija, kelianti sau šiuos tikslus: kultūriniai, tradicijų mainai; Žinių, informacijos perdavimas; Ekonominių ir prekybinių kontaktų atkūrimas, įtraukiant  į šią veiklą tų šalių jaunuomenes. Tikslų siekiama organizuojant tarptautinius renginius:
Tarptautinės Hanza dienos rengiamos kasmet vis kitame sąjungos mieste. Atkuriamas viduramžių miesto ir kaimo gyvenimas , rengiamos mugės, skamba ano laikmečio muzika ir šokiai.
Kasmetinė Hanza burlaivių regata ir šventė Rostoke (Hanse Sail Rostock) dar įspūdingesnis renginys, vykstantis miesto uosto teritorijoje su mugėmis, koncertais, fejerverkais, nacijų paradu ir kitais renginiais būdingais jūros šventėms. Į uostą suplaukia per 200 burlaivių, ne kokių mažučių jachtų, o didelių burinių laivų – tai pagrindinis šventės akcentas. Tais burlaiviais galima leistis į vienos dienos kelionę už labai prieinamą kainą (45eur suaugusiam/22 eur vaikui).
Dažnas sąjungai priklausanti miestas kasmet ar rečiau rengia vietinės reikšmės Hanza dienų šventę. Kaune tai irgi jau tapo tradicija.
Jaunimo Hanza. Naujosios Hanza Sąjungos miestų jaunimo delegacijos lankosi vieni pas kitus, taip keisdamiesi savo patirtimi.
Šiuo  vardu vadinamas ir turistinis maršrutas – Hanza kelias, besidriekiantis aplink Baltijos jūrą per 10 valstybių.
Tarptautinis renginys Kaune, pasak vietinės spaudos, sulaukė apie 750 tūkst. lankytojų. Tai gerokai pranoko organizatorių lūkesčius. Kasmetinė regata Rostoke, manau, lengvai padvigubina ar net patrigubina lankytojų skaičių. O kur dar vietinės reikšmės renginiai. Susumavus visai nemažai ir gaunasi, kaip Šiaurės Europai, tai visai nekuklus skaičius. Visas šitas Hanza renginių dalyvių ir lankytojų judėjimas ir vadinamas Hanza turizmu.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook