Europos TOP maršrutai (I)

2011-07-06 Autorius egle Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Šiais vaizdingais keliais National Geographic rekomenduoja pravažiuoti bent kartą gyvenime:

Grossglockner Aukštasis Alpių Kelias
Austrijos miestelius Heiligenblut ir Bruck an der Grossglocknerstrasse jungia vingiuotas kelias per Alpes, žymimas 107-uoju numeriu, kuriuo važiuojant garantuojama 48 km įspūdingų vaizdų bei pojūčių.  1600-2500 m aukšyje riedant 36  kelio kilpomis aukščiausio Austrijos kalno Grossglockner papėdėje, grožėsitės  žydinčiomis alpių pievomis, kvepiančiais kalnų miškais, stačiais skardžiais ir netirpstančiais ledo liežuviais. Nusipirkus dienos bilietą (29 Eur automobiliui), tikrai verta ten praleisti visą dieną, kol kelias uždaromas nakčiai, nes yra ten ir daug kitokių atrakcijų: vaikų žaidimo aikštelės, Alpių gamtos muziejus, tunelio ekspozicija, panoramos aikštelės ir t.t. Daugiau info čia: http://www.grossglockner.at/en/hochalpenstrasse/

View Grossglockner Alpių kelias in a larger map

Šv. Bernardo Perėja (Šveicarija/Italija)
Kurdamas Alpių kalnyną Dievas, matyt, buvo itin pagautas įkvėpimo, tad šiam kalnų masyvui nepagailėjo vaizdingų kelių. Šv. Bernardo perėja irgi įtraukta į būtinų pravažiuoti kelių sąrašą.
Iš Šveicarijos kalnų miestelio Martigny 21/27 kelias veda į Aostą Italijoje.  Hipnotizuojantys ledynai, kanjonai ir ežerai pakeliui žavėjo ir istorines asmenybes – Julijų Cezarį, Napoleoną ir Hanibalą, vedusius kariuomenes šiuo keliu.

View Šv.Bernardo perėja in a larger map

Palma – Sa Calobra ( maljorka, Ispanija)
Maršrutas prasideda Palmoje ir tęsiasi 80 km iki Sa Calobros paplūdimio. Iš Palmos MA-1130 keliu vykstate iki Vallderossos, kur gyveno kompozitorius F.Chopinas ir meilės romanų rašytoja George Sand ( galima aplankyti memorialinį muziejų). Toliau MA-10 kelias veda į šiaurę pro Deia miestelį, įsikūrusi Tramuntana kalnų papėdėje. Kalnai ne aukšti bet mėgstantiems žygius į kalnus verta ten praleisti dieną. MA-10uoju vykstate, kol jis susikerta su MA 2141, sukate dešinėn, o čia ir  prasideda vaizdai nuostabiausieji vingiuojant zigzagais per kalnus iki jūros. Sa Calobros paplūdymyje atgaivinate kūną Balearų jūroje, jei keliaujate šiltuoju metų laiku, žinoma. Iš Sa Calobros pajūrio keliuku nueisite iki Maljorkos “Didžiojo kanjono”  - tarpeklio Pareis. Kanjonas yra apie 4km ilgio ir labai siauras, vietomis eini žmogus beveik remiamas dviejų stačių uolų šonuose. Visiems iki čia atvykusiems būtina tai pamatyt.

View Palma to sa Calobra in a larger map

Maggiore ežero pakrantės (Italija/Šveicarija)
Apsuptas Alpių ilgas ir siauras Maggiore ežeras nuo seno garsėja savo romantišku grožiu. Vaizdingomis ežero pakrantėmis važiuosite 180 km, stabtelėdami kurortiniuose viduramžių miesteliuose Asconoje, Cannobio, Luino bei Aronoje, apžiūrinėdami augalus Verbanijos botanikos sode, aplankant ir pagrindinį ežero kurortą – Stresą. Nepamirškite nuplaukti į gražiąsias salas: Pescatori ir Bellą, taip pat lyg ant vandens stovinčią Cannero pilį.

View lake Maggiore in a larger map

Transfagaro Magistralė (Rumunija)
Maršrutas prasidea Sibiu – viename autentiškiausių Rumunijos miestų. Aplankius senamiestį (ilgai neužtruksite) važiuojate pirmuoju keliu, kol jis susikerta su 7c, sukate dešinėn į 7c ir vingiuojate per Fagarų kalnus, kurie yra Karpatų kalnyno dalis dar vadinami Transilvanijos Alpėmis. Kelias pastatytas kalinių rankomis N. Čeušesku valdymo laikais kaip trumpesnis kelias karinei technikai, kad negaištų važinėdami aplinkui. Magistralė atidaroma tik birželio – spalio mėnesiais, žiemą uždaroma dėl sniego griūčių.

View Transfagarasan in a larger map

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Europos TOP maršrutai (I), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook