Europos TOP maršrutai (II)

2011-07-27 Autorius egle Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Genuja – Specija (Italija)
Maršrutas prasideda istoriniame Genujos mieste ir driekiasi Genujos įlankos pakrantės keliais iki Specijos, aplankant mažuosius senovinius miestelius su moderniais paplūdimiais ir uostais. Šiame 80 km kelyje jų rasite nemažai. Santa Margherita Ligure, Portofino, Sestri Levante – tai tik keletas jų. Apžiūrėję Specijos miestą, leidžiatės į 10 km pėsčiųjų žygį kalnuotu Cinque Terre (penkių žemių) keliuku aplankant penkis žvejų miestelius. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernaza ir Monterosso al Mare miesteliai įsikūrę ant uolų, pakibusių virš jūros. Šalia miestelių kalnų šlaitais iki pat uolos krašto leidžiasi dirbamų žemių terasos. Į šiuos miestelius automobiliu neatvyksi, tik traukiniu, laivu ar pėsčiomis. Būtent pėsčiųjų maršrutas labai mėgiamas turistų.


View Genuja-Specija in a larger map

Elbės slėnis (Vokietija)
Elbė nuo seno yra viena svarbiausių Europos upių. Apie tai byloja ir gausybė pilių, stuksančių ant uolų ir kalnų virš slėnio. Ant upės krantų įkurtas Dresdenas , kadais žymus karališkasis miestas – puiki maršruto pradžia. Mėlynuoju stebuklu, plieninės konstrukcijos tiltu, nutiestu per Elbę išvykstate iš miesto ir grožėdamiesi upės slėniu lankote šiuos objektus:
Pillnitzer pilis pastatyta 1720m. kaip Augusto Stipriojo vasaros rezidencija. Įsikurūsi visai ant upės kranto dažnai sulaukia lankytojų , atvykusių laivais. Žavi įmantria kinietiška architektūra bei didžiuliu išpuoselėtu sodu, apjuostu rūmams priklausančiais statiniais.
Bastei – Saksonijos Šveicarijos Nacionalinio Parko panoraminis punktas, iš kur atsiveria užburiantis vaizdas į smiltaininių kalnų suformuotą kraštovaizdį.
Hohnstein miestelyje esanti pilis stūksto smiltainio uolos viršūnėje.
Bad Schandau miestelyje yra terminiai baseinai, mažas bei jaukus senamiestis. Tiltu važiuojate per Elbę.
Koningstein tvirtovė XIIIa. įkurta ant aukštos uolos virš upės slėnio, ilgus metus naudota kaip kalėjimas , kasmet pritraukia arti milijono lankytojų. Miestelio pakraštyje yra dar vienas uolų masyvas, kur pažintiniai takeliai veda siaurais tarpais tarp aukštų uolų.
Pirnos senamiestis.


View Elbės slėnis in a larger map

Rugovos tarpeklis (Kosovas)
Pejos į Kupištę vedantis 9-asis kelias, neabejotinai vienas įspūdingiausių Balkanuose, vingiuoja siauru tarpekliu, kur granito uolos stiebiasi aukštyn 600m virš Drini upės. Gausybė tunelių akimirksniu blokuoja matomumą, taip pat staiga už posūkio atveria nepakartojamą kalnų grožį.


View Rugovos tarpeklis in a larger map

Romantiškasis kelias (Vokietija)
Romantiškojo kelio miestai ir miesteliai (pažymėti maršruto žemėlapyje), pilys ir rūmai labai primena mūsų matytus pasakose. Kelias prasideda nuostabaus grožio Wurzburg mieste su Versalio tipo rūmais ir baigiasi Alpių papėdėje esančiame Fussen miestelyje su netoliese esančiais kriokliais ir gražuole Neuschwanstein pilimi, W.Disnėjaus pasakų pilių prototipu. Plačiau apie romantiškąjį kelią : http://www.romanticroad.com/neuschwanstein/sights.php


View Romatic route in a larger map

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook