Piligrimų keliais

2011-09-08 Autorius egle Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ilga kelionė arba ieškojimas, turintis nemenką dorovinę svarbą. Kartais piligriminės kelionės veda į šventas vietas, šventyklas arba į asmeniniam tikėjimui svarbias vietoves. Kiekvienos didesnės religijos sekėjai vyksta į tokias keliones. Šie keliautojai vadinami piligrimas. Vikipedija.lt

Piligriminės kelionės – tai pirmosios žmonijos kelionės, kurių nelėmė išgyvenimo būtinumas. Piligrimai.lt

Piligriminės kelionės teikia galimybę asmenims išpažinti ir liudyti tikėjimą, pagilinti dvasinį gyvenimą, labiau atsigręžti į Dievą, atlikti atgailą, tesėti įžadus, išprašyti sveikatos, dvasinių ar medžiaginių gėrybių, susipažinti su ypatingomis Dievo malonės pasireiškimo vietomis. Piligrimyste.lt

Mano vaizuotėje piligrimas turi tokį atitikmenį: žmogus, vilkintis paprastą rūbą, basas, su lazda rankoje bei krepšiu ant pečių, keliaujantis vienui vienas, kartais per dieną nieko kelyje nesutinkantis. Greičiausiai, tai suformavo dar vaikystėje skaitytos knygos. Vargu bau ar šiandien eidamas tokiais keliais, besutiksi keletą bendradalių, greičiau tai bus minia. Smalsu, o koks yra šių laikų piligrimas? Kokią reikšmę piligrimystė turi XXI amžiuje? Juk tikrai ne visi šiuolaikiniai piligrimai šventai tiki savo kelionės tikslo (vieta į kurią einama) antgamtine galia. Taip pat ir aš. Todėl siūlau į piligrimystę žiūrėti ne per religijos prizmę.
Taigi, piligrimystė tai dar vienas keliavimo būdas, beje, labai sveikas sielai, nes tai yra kelionė, kurioje gali pasitikrinti savo fizinio ir dvasinio išlepimo laipsnį. Kaip? Keliaujant tenka atsisakyti kasdienio komforto: minkštų patalų, gausaus maisto ir tingaus poilsio kūnui. Ėjimas taip pat yra meditacija, bent jau man tokia jos forma labai tinka. Žmogus sutvertas judėjimui, o ne tūnojimui vienoje vietoje, tad 20-30 km ėjimo kasdien ugdo ištvermę ir disciplinuoja žmogų. Kaip žinia, šios savybės tikrai praverčia gyvenime. Piligriminėse, kaip ir bet kuriose  kelionėse žmogus atskleidžia tikrąjį save, krenta visos kaukės, ištvermės reikalaujančiose  kelionėse šis procesas  ypač pagreitėja. Labai rekomenduoju jaunoms poroms, apsisprendusioms susituokti, leistis nors į trumpą (pvz. savaitės) piligriminę kelionę tikrajam išrinktojo pažinimui. Neabejoju – skyrybų sumažėtu bent trečdaliu, kaip ir santuokų, beje.. Beje, tai ir puiki psichoterapijos priemonė (mano nuomone, žinoma).
Viduramžiais paskata piligriminei kelionei būdavo siekis gauti nuodėmių atleidimą, įžado vykdymas, viltis, kad tam tikroje vietoje bus išklausytos maldos, pagyta nuo ligos.  Dabar tai tiesiog ėjimas su savim ir į save, savęs ir pasaulio pažinimas, savęs paieškos, taip pat ir pažado vykdymas. Jei neduoda ramybės koks nors klausimas, į kurį atsakymo nerandate – leiskitės į kelią, paleiskite klausimą į erdvę, tikint kelyje rasti atsakymą. Jis tikrai ateis, tik mokėkite atpažinti ženklus.
Kas paaiškins, kodėl vienus vilioja rytų šalys, kitus – vakarų, trečius labai traukia Afrika, ketvirtus – Australija ar P.Amerika? Logiško paaiškinimo nėra. Tai vidiniai, intuityvūs dalykai. Tiesiog traukia vykti būtent ten kur traukia, jauti tai ką jauti ir viskas. Pastaruoju metu man maga išbandyti tai – keliauti piligrimų pramintais takais. Visai nesvarbu kokiai religijai tas kelias priklauso… Greičiausiai tai bus Santjago Primitivo, nes jį galima įveikti per 13 dienų. Kas iš mūsų gali išeiti ilgesnių atostogų –  tam pasisekė, jis turi platesnį pasirinkimą. Beje, Santjago kelias –  garsiausias ir populiariausias Europoje. Tai gerai ir blogai tuo pačiu metu. Gerai, kad apie tai yra daug informacijos namų darbams, kas prieš kelionę yra labai svarbu. Blogai tai, kad jis yra perpildytas, juo eina daugybė žmonių, o būti minioje, man  rods, yra visai nepiligrimistiška. Nors musulmonų šventam mieste Mekoje ramu nebūna niekad.
Nežinau, kaip kitiems, bet man norėtųsi prasivaikščioti šiais keliais:
1.Nidaros Katedra Tronheime jau viduramžiais buvo svarbi piligriminė vieta Skandinavijoje. Iki dabar išlikęs kaip galutinis Šv.Olafo kelio tikslas. Tai ne kelias, tai kelių tinklas (5000km) apraizgęs visą Norvegiją ir dalį Švedijos. Religinis aspektas čia nėra svarbus, motyvas tuo keliu eiti – noras neskubant grožėtis neįtikėtina gamtos kūryba šiam krašte. Kas gi nėra girdėjęs apie Norvegijos grožį? Tikrai ne architektūros šedevrų pažiūrėti ten traukia minios turistų iš viso pasaulio. Tai viena tų šalių, kur mielai dar ne kartą grįščiau. Aplankyti Norvegiją turėtų būti kiekvieno must see sąraše. Gi Šv.Olafo keliai kaip sykis tiktų keliautojams, mėgstantiems žygius į kalnus.
2. Visi kelia veda į Romą. Via Francigena – pagrindinis piligriminis kelias iš Šiaurės Europos, prasidedantis Cantenbury mieste, D.Britanijoje. Nuo pradžios iki pabaigos šiuo keliu turbūt eina tik tikrieji piligrimai, man užtektų pasimėgauti kelio ruožu per Šveicariją ir Italiją.
3. Kumano Kodo piligriminių kelių tinklas Japonijoje, apraizgęs Kii pusiasalio kalnus, jungia pagrindines šventyklas: Kumano Hongu, Koyasan, Kumano Hayatama, Kumano Nachi bei Seiganto-ji. Keliauti kalnais ir lepinti akis japoniškosios gamtos grožiu, mmm…tą jausmą supras tik tie, kuriuos žavi japonų kultūra. Čia jau net nestebina pateikta preciziška informacija, planuojantiems šią kelionę. http://www.tb-kumano.jp/en/kumano-kodo/
4. Na, ir pabaigai žymusis ir populiarusis Santjago kelias (tiksliau, kelių tinklas), vedantis į Santjago de Kompostelą, kur amžinam poilsiui atgulė Šv.Jokūbas. Visi praėję paskutinius 100km pėsčiomis arba 200km pravažiavę dviračiu iki Kompostelos gauna sertifikatą patrvirtinantį įvykusią piligriminę kelionę. Taigi, pasirodo galima ir dviračiais.. Piligrimystė keičiasi prisitaikydama prie šiuolaikinio skubančio ir vis daugiau vartojančio žmogaus. Kiek vėliau, gal bus galima net automobiliu pravažiuoti kokius 400km ir gautas sertifikatas įtikins mus, kad esame piligrimai.
Taigi, mano must do sąrašas pasipildė dar keturiais įrašais, kas iš tikrųjų mane džiugina. Patinka man svajoti apie keliones, pagaliau gal viena kita mano svajonė atitiks visatos variantų erdvėj tą variantą, kuriam lemta išsipildyti.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook