Kaip mes keliavome po Maltą

2012-07-27 Autorius egle Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Aplankyti Maltą pavyko tik iš trečio karto. Bet kai vejiesi svajonę, tai nesvarbu kelintas kartas bus, svarbu įgyvendinimo faktas ir jausmas. Nesvarbu, kad teko aplinkeliais ten nusigauti (kai dabar yra tiesioginių skrydžių iš LR), negalvoji apie tai, kai jauti vidinį balsą, jog tau reikia ten. Mums ten reikėjo ne be reikalo, kelionė pavyko puikiai ir sklandžiai bei paliko turbūt neišdildomus ispūdžius, kaip kad buvo su Norvegija. Dabar, kai rašau apie Maltą, mane jau šaukia Portugalija, pažiūrėsim ar tas dėsnis vis dar veikia:)
Atvykom į salą 11 val. vakare, ganėtinai nuvargę, nes iš namų išvykom 2 val. ryto, beveik para be miego. Juk dėl kelionių miego trūkumą tikrai nesunku ištverti. Spalio mėn. papuolėm tiesiai į vasarą, aplink palmės ir jūra. Išsinuomavom savaitei kibiriuką ir čia prasidėjo nuotykiai – gi dar nebuvo tekę vairuoti auto kairiąja kelio puse. Na, čia tik įpročio reikalas, greitai įsikirtom į šį reikalą ir trečią dieną jau visi erzindavo, kad lėtai važiuoja. Greitai ir neišeina ten, sala nedidukė, nėr kur įsibėgėti. Ir mastelį ne iš kart suvokėm: žiūrim į žemėlapį, ten rods dar gerą gabaliuką reikia važiuot, bet gi ne – mes jau vietoj. Ir miestai visi sujungti, jokios ribos tarp jų, tik lentelė su miesto pavadinimu.
Tik neapsigaukit, manydami, jog maža sala, nebus ten ką veikt ilgesnį laiką. Per savaitę kaip tik spėjom viską aplankyti, tik keli objektai liko nepaimti. Žinoma, būtumę radę veiklos ir dar savaitei, nes juk Gozo saloje tik dieną tepraleidom ir palūdymiuose nei kart nesivartėm. Taigi apie pasyvų poilsį Maltoje nieko negalim papasakoti. Užtat Malta turtinga kultūrinio palikimo. Ko jau ko, o istorinių objektų ten gausu neįprastai. Bažnyčių taip pat, vos ne kiekvienam kvartale. Tikresnė Marijos žemė nei LR. Magalitinės šventyklos Ġgantijoj ir Tarxiene pastatytos 3500 metų pr. m.e ir skaičiuoja jau šeštą tūkstantmetį. Tylusis miestas Mdina – senoji salos sostinė sugausi su priemiesčiu Rabatu, žinomu dėl ten esančių Šv. Pauliaus ir Šv. Agatos katakombų. Mdina yra miestas tikrai tylus dėl uždrausto auto eismo, užtat labai maloni vieta praleisti laiką, slankiojant po siauras gatveles bei karts nuo karto prisėdant išgerti kavos su užkandžiais, vadinamais Maltos lėkšte ( Maltese platter). Visai netoliese įsikūręs rankdarbių kaimas TA’QALI, tokia visai įdomi vieta,apsirūpinti vietiniais suvenyrais. Beje, Maltoje nustebino normalios kainos, nesgi ten vykstant tikėjomis gerokai didesnių.
Pati gamta saloje skurdoka, žalumos mažai, gausu klinties, tat ir uolos, ir statybinė medžiaga ten blankiai geltona, bet tai daro salą išskirtine. Pagrindine žaluma saloje galima vadinti Opuntijų kaktusus, labai gausiai paplitusius, kaip kokios piktžolės. Beje, jų vaisiais ten prekiaujama, tačiau paragauti kažkaip nespėjom. Nes gi virtuvė jų yra nuostabi, viską išragauti per savaitę nepavyko. Į žvejų miestelį Marsaxlokk buvom nuvykę dukart. Pirmasyk labai lijo, tai trumpai prasiėję, iš kart įsliūkinom į žuvies restoranėlį Pieces. Niam niam, giliai rekomenduojam. Tąsyk mane sužavėjo ravioli su lašiša, kurių pati nesugebėjau įveikti, nes porcijos ten gerokai per didelės.
Antrasyk išsiruošėm sekmadienį, kad pamatytumėm tradicinį kassavaitinį jūros gėrybių turgų. Žuvies turgus buvo nedidelis, tačiau prie jo prisišliejusi kinietiško šlamšto talkučkė visai mūsų nesužavėjo. Betgi matyta maltietiškų vestuvių procesija visiškai pataisė nuotaiką. Marsakxloke sekmadienį sunkiai rasite vietos automobiliui pastatyti, bet jei keliaujate po salą autobusais, tai jums neaktualu.
Valetą lankėm jau antroje kelionės pusėje ir tikrai neapsirikom. Dar vakarą prieš tai užklydom į tris senuosius miestus – Senglea, Cospicua ir Vittoriosa. Vat iš ten ir atsiveria gražiausia Valetos panorama su žemaisiais ir aukštaisiais Barraka sodais, patrankomis, kasdien sveikinančios vidurdienį. Tą vakarą vietiniam uoste švartavosi Rolex kasmetinės viduržemio jūros regatos dalyvių ir žiūrovų jachtos. Sekančią dieną apsukusios garbės ratą jachtos paliko gražiuosius Maltos užutekius. Reginio įspūdį dar sustiprino anųjų garbei pokšinčios patrankos. Valeta jauki jau vien dėl mažo mastelio, architektūra geltona ir graži, siauros gatvelės vedančios įkalnėn kiek primena Italiją. Tik gal būna kiek sunku prasisukt tose gatvelėse, kai uoste prisišvartuoja kokis nemenko dydžio kruizeris ir paleidžia tūkstančius turistų į ir taip jau popilnį miestą.
Maltoje tikrai gražu. Gal ne veltui ir filmų kūrėjai dažnai renkasi šias vietas filmavimui. Garsaus jūreivio Popajaus kaimas tuo tikslu ir įkurtas. Pasibaigus filmavimui miestelio nenugriovė, o įkurė teminį pramogų parką. Tiesa, jis gražus, bet mažutis ir susimoki už visą dieną parke, realiai ten tik porai val. veiklos. Į kainą įeina ir plaukiojimas valtimi po apylinkes, praplaukiant vietą, kur buvo filmuojamos kelios scenos filmui Troja. O ir neseniai mūsų matytame  Grafe Montekriste atpažinom daugelį Maltos vietovių, nors veiksmas vyksta kaip ir Prancūzijoje.
Ten tikrai patiks tiems, kuriuos žavi pakrančių skardžiai besileidziantys į putojančią jūrą bei bangų mūšos suformuotos grotos. Įplaukti į Žydrąją grotą taip ir neteko, nes tądien vis bėgom nuo besiartinančios audros, tad ir valtys į grotą jau nebeplaukė. Maršrutas buvo įtemptas, daugiau laiko tam nebebuvo. Vis tik pačia gražiausia Maltos pakrante gerėjomis net pusdienį. Ten būtina nuvažiuoti, jei jau atsibeldėt čia per visą Europą. Tai Dwejra ( Dwejra Point) Gozo salos vakarinėje dalyje. Maltos valstybę sudaro trys salos: Malta Gozo ir Comino, visas ir aplankėme. Comino veik negyvenama sala, ten stovi tik du viešbučiai mėgstantiems labai ramų poilsį. Daugiau nieko. Bet va Žydroji lagūna kasdien sulaukia daugybės valtimis ir jachtomis atplaukiančių turistų. Tas vandens mėlynumas žavi nerealiai, ypač jei pavyksta ten nuvykti saulėtą dieną.
Vidnis balsas manęs neapgavo, kantriai kviesdamas į Maltą. Kur kviečia jūsiškis?

Visas kelionės nuotraukas rasite čia:

Malta
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook