Juodkalnija.IV

2013-06-14 Autorius Jolanta Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Birželio 12d.

Na ką – 4 diena.

Vakar atvažiavus lijo. Šiandien ryte – saulė. Pasisekė nerealiai. Atsikėleme, nuvažiavome iki info centro. Mes gi nusiteikę į tą Kuk kalną įkopti: DDD Optimistai. Info mergina į  mus taip įtariai pasižiūrejo ir sako: “nepatariu”. Ten dar labai daug snieko, baisiai šalta ir į vieną pusę eiti apie 5 val. (taip kad pamastykite ir Jumi:)) Ten jokių bukletų, trasų žemėlapių neturi (vienoje vietoje foto padariau alia trasų ir atstumu info). Šalia kioske nusipirkome Durmitoro parko žemėlapį, vėl į info. Apibrėžė vertas pamatyti vietas. Iš pradžių lyg ir buvo šioks toks nusivylimas, kad nekopsi me į kalnus, bet dabar visi tuom patenkinti:) O tai butumėte mūsų ledo skulptūras radę (kai atvažiuotumete, tai jau galvos būtų aptirpę ir bent jau atpažintumėte :D ). Jau, atrodo, ir su bliuzonais, ir megztiniais, bet vis tiek šalta nors tu ką. Nieko keisto. Lauke +7 – +10.

Taigi, pirmas taškas – Curovac kanjonas. Iš trečio karto pasiklausus vietinių, radome išvažiavimą iš Žabljako. Nuvažiavus ir išlipus iš savo mašinytes taip šalta pasidarė, kad iš karto arbatos puoleme gerti:) Ir ką, pavaikščiojome, pasigrožėjome. Gražuuu.

Toliau – prie Crno ežero. Šiaip iš tos vietos kažko įpatingo nesitikėjau. Bet patiko nerealiai. Kalnai, ežeras, ramybė… Žodžiu, sėdėčiau ir žiūrėčiau:) Neapėjome viso ežero, tik dalį… Gal Jus įveiksite daugiau:) Tiesa, įėjimas prie ežero ir a/m aikštelė mokami- mūsų šeimai kainavo 11 eur.

Sekantis maršruto tikslas – Sedlo viršūnė (1907 m.) Nuo Žabljako iki jos 15 km. Va čia ir prasidejo pats įdomumas:) Vos ne serpantinai, keliukas siauras, tarpais važiavome sniego tuneliu (iš abiejų šonų aukštesnės už mane sniego sienos), dar susitikome traktorių, keletą mašinyčių. Posūkiai staigūs, nieko nematyti. Taip pakilome iki  1800 m. Va ten ir pasirodė grožis: aplink snieguotos kalnų viršūnės, mekena avys… Sunku buvo iš ten pajudėti, dar norejosi pabūti. Bet šaltukas pakoreguoja planus.

Įsėdome į auto, nusprendėme… papietauti ir važiuoti “namo”. Vis gi, nuovargis daro savo, o dar grynas kalnų oras… Taigi, šiandien toliau poilsis, galbūt pasivaikščiojimas, jei bus jėgų, po miestelį ir jėgų kaupimas raftingui. Tiesa, apartamentų, kuriuose gyvename, savininkas taip pat organizuoja raftingus. Kainos visur vienodos…

Taigi, šiandien tiek ganėtinai sauso info… Sorry, bet įspūdžiai ir nuvažiuoti km daro savo:)

Tiesa, vakar nepaminėjau, kad važiavome per Taros tiltą, kurio ilgis virs 300 m., aukštis – 150 m. Įspūdingas…

Rytoj bus daugiau ir, gal, įdomiau:)

Iki darbo liaudžiai ;)

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook