Prancūzija. Luaros slėnis

2014-08-07 Autorius Jurate Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Saumur’as garsėja gražuole pilimi, kavalerijos mokyklomis ir putojančiu vynu. Vietiniai mums rekomendavo aplankyti “Louis de Grenelle” vyno rūsius, kuo likome sužavėti.
Tai šeimos verslas, kuris iš kartos į kartą keliauja nuo 1859 m, šiuo metu turi 40 ha vynuogynų. Nors gamina ir paprastus vynus, tačiau jų pasididžiavimas – putojantys vynai. Putojantį vyną pagaminti sudėtingiau nei vynus, todėl ilgą laiką putojantis vynas buvo laikomas retu ir ekstravagantišku gėrimu. Tobulėjant technologijoms putojantis vynas tapo madingas ir prieinamas ne tik karaliams. Nepasikeitė tik žmonių pastangos gaminant šį taurųjį gėrimą. Kaip sakė mums vyną pristatanti mergina: patirtis, kruopštumas ir meilė – vis dar būtinos gamintojų savybės. Jų rūsiuose laikoma apie 4 mln. butelių šio tauraus gėrimo. Kad įsivaizduoti mastą, galiu pasakyti, jog rūsiuose yra net gatvės su pavadinimais :) tai tarsi VYNO miestas. Kadangi keliavom vasarą, tai tuo metu pats populiariausias ir vyndarių rekomenduojamas yra rožinis vynas. Jis nėra ilgai brandinamas. Raudonieji ir baltieji vynai gali būti metų metus laikomi vyno rūsiuose, o štai rožinį – rekomenduojama kuo greičiau išgerti, nes jis labai gretai oksiduojasi. Pagrindiniai Prancūzijos rožinio vyno gamintojų regionai – Provansas, Luara ir Bordo.

Château de Montsoreau pastatyta XV a. Viennes ir Luaros upių santakoje. Tai arčiausiai Luaros upės pastatyta pilis, todėl rašoma, kad ji pagrįstai gali didžiuotis turinti karališkąją Luaros upę savo sode :)
Tai nėra didelė pilis, joje – 18 kambarių. Pilis 2000 metais įtraukta į UNESCO saugomų paminklų sąrašą.
Vilandri (Villandry) pilis buvo pastatyta XVI amžiuje finansų ministro Žano le Bretonom. Tai buvo viena iš paskutiniųjų didžiųjų renesansinių Luaros slėnio pilių. Pilis garsėja savo sodais, todėl didesnė dalis turistų, mes neišimtis, lanko ne pačią pilį, o jos sodus. Sodas suskirstytas į atskiras dalis, kurios skirtingai apželdintos. Čia galima išvysti, kaip harmoningai kartu auginami dekoratyviniai augalai su daržovėmis, vaistažolėmis ir prieskoniais, kada augalų dėka sudaromi ištisi ornamentai.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Prancūzija. Luaros slėnis, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook