Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Monė sodas – tai XIX a. žymaus tapytojo (Oscar Claude Monet) namas, kuriame jis praleido apie 40 m., ir jo pasodintas didelis sodas. Dailininkas labai mėgo tapyti gamtą – savo sodą, rožynus, gėles. Šalia yra įrengtas japoniško stiliaus sodas, su mažais tilteliais per tvenkinius pilnus vandens lelijų. Čia Klodas Monė ir nutapė savo garsius paveikslus “Vandens Lelijos”, “Lelijų tvenkinys”. Sodus skiria jauki alėja, arkos apsodintos vijoklinėmis rožėmis.
Name eksponuojami asmeniniai dailininko daiktai, paveikslų kopijos.
Ruanas (Rouen) – tai viduramžių miestas, kuriame 1431 m., aikštėje “place du Vieux Marche”, buvo nuteista ir sudeginta Žana d’Ark. Tai drąsioji prancūzų mergelė iš viduramžių istorijos, kurios pergalės vizija ir atkaklumas įkvėpė visą tautą ir pasaulį. Žana iki pat kankinančios mirties tikėjo, kad yra Dievo išrinkta vesti prancūzų tautą į kovą prieš anglus.
Fachverkiniai namai, siauros seno miesto gatvės leidžia pajausti viduramžių dvasią.
Taip pat mieste gausu architektūros paminklų, net kelios bažnyčios, katedra, Senoji ir Naujoji rotušės, teisingumo rūmai, arkivyskupų rūmai.
Abbaye de Jumieges vienuolytas pradėtas statyti XI a pradžioje. Vienuolyno bokštai beveik 50 metrų aukščio. Šiuo metu tai tik griuvėsiai, siekiant išlaikyti paminklo autentiškumą jokios rekonstrukcijos neatliekamos, tačiau būtent dėl to vaikštant po griuvėsius – juntamas praeities didingumas. Vienuolyną supa gražus parkas.
Bovė ( Beauvais) – miestas šiaurinėje Prancūzijoje, Pikardijos regione, buvo labai apgriautas per Pirmąjį  ir Antrąjį pasaulinius karus. Mieste yra aukščiausia Europoje – siekiantį 48 metrus ir iki šiol nebaigta XIII a. gotikinė Bovė katedra.

Štai tokios buvo mūsų 10 dienų atostogos. Pilnai aplankėme tik vieną regioną šiaurės Prancūzijoje – Normandiją. Prieš ją nublanko ir Bretanė, ir Luaros slėnis :) Jau grįžusi perskiačiau, kad  Normandijoje – impresionizmo šaknys, ištakos, pradžių pradžia. Kiekvienas miestas turi savo legendas: Normandijos sostinė Rouenas –tapytoją Kamilį Pisaro, Giverny miestelis – Klodą Monė , romantiškasis Gėlių kranto uostas Honfleuras – Eugenijų Budeną ir Johaną B. Jongkindą , Havras – Edgarą Degą , pajūrio kurortas Dieppe – Pierą Ogiustą Renuarą .
Mes aplankėme tik dalį vietų, kurias piešdavo garsieji tapytojai.
Normandija – skirta mėgautis gamta, jūrų gėrybėmis, sidru, kalvadosu, mokytis žaisti golfą, jodinėti žirgais, žavėtis impresionistų darbais ir tiesiog parymoti su draugais jaukiame bare, prancūzų vadinamame brasserie. Čia svaigina gamta, ramybė ir vandenyno bei sultingas obuolių aromatas.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook