Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Su kolegėmis suplanavome išvyką į Estiją, nusprendėme aplankyti Saremos salą ir Taliną. Apie Saremos ir Talino lankytinas vietas informacijos apstu ir tikrai kiekvienas gali pagal savo skonį susidaryti maršrutą. Noriu  paminėti  vietas, apie kurias nebuvau skaičiusi, kurios nustebino, paliko įspūdį ar šiaip vertos užsukti ☺

KALEV

Saremos saloje rekomenduoju  Kuresarėje, Lossi  g. 1,  esančią  firminę “KALEV” paruotuvę.

“KALEV”- seniausias šokolado fabrikas Estijoje, pirmieji saldainiai pagaminti 1806 m. Pats pavadinimas kilęs iš mitologinės būtybės Kalevipoeg, išvertus reiškia Kalevo sūnus. Legendos pasakoja, kad tai buvo milžinas, kuris kovojo su blogio jėgomis.  (Lyrinis nukrypimas nuo temos ☺ )

Taigi, rekomenduoju užsukti, dėl  gausaus pasirinkimo KALEV saldumynų. Greičiausiai ir Taline tokių krautuvėlių yra, tačiau  Kuresarėje labai paprasta rasti ☺ Prekybos centruose net ketvirtadalio tokio pasirinkimo nėra.  Parduotuvėje rasite ir  Saremos saloje gaminamo uogų vyno – kulinarinio Saremos paveldo. Įsikūrusi pusrūsyje, krautuvėlė yra labai jauki, nuo produkcijos asortimento gali apsisukti galva, o lauktuves išsirinks net  išrankiausi ☺

MARCIPANŲ MUZIEJUS

Pačiame Talino centre, Pikk g. 16, yra įsikūręs Marcipanų muziejus. Pavadinimas labai skambus, nes užėjus į vidų ne iš karto supratome, kad tai ir yra muziejus ☺

Kampe stovi vitrina, joje ekponuojamos formelės, kuriomis naudotasi prieš 200 metų, taip pat jau pagamintos figūrėlės žvėrelių, lėlės, pastatų maketai ir t.t. Visa ta ekspozicija jau nevalgoma, pasenusi ☺ Šalia stovi stalas su įjungta staline lempa, virš kurio palinkusi moteriškė dažais margina marcipaninius pyragėlius. Jų galima įsigyti, jie valgomi keturis mėnesius nuo pagaminimo, po to tampa neįkandami. Nesusigundėme☺  Tačiau Marcipanų muziejų aplankyti rekomenduoju, jis nemokamas, todėl visai įdomu pamatyti kokie gali būti muziejai. Beje, ten sužinojau, kad marcipanai daromi iš maltų migdolų ir cukraus. Migdolai iš Kalifornijos, o cukrus iš Danijos. Dėl pripažinimo kur pirmiausiai atsirado marcipanai nesutaria du miestai, tai Talinas (Estija)  ir Liubekas (Vokietija). Pagal estų muziejaus versiją, tai  marcipanai išrasti čia, 1422 m. senoje, iki šiol tebeveikiančioje vaistinėje. Tais laikais gydydavo džiovintų rupūžių milteliais, o kad jų skonis nebūtų toks šlykštus, užkąsdavo dangiškais migdolais. Daktarai išrašydavo receptą Panis Martius (Martyno duonai).
Nuo XVIII amžiaus marcipanus pradėjo gaminti saldumynų verslininkai.

CAFÉ MAIASMOKK

Tame pačiame pastate, kaip ir Marcipanų muziejus,  yra kavinė Maiasmokk. Tai seniausia kavinė ne tik Taline, bet ir visoje Estijoje. Toje pačioje vietoje ji veikia nuo 1864 m. Unikalus kavinės interjeras nepakeistas jau beveik 100 metų. Kavinė atsidaro labai anksti, kiekvieną rytą parduodamos šviežios bandelės, pyragėliai, nepakartojamo skonio desertai ir tortai.  Taip pat prekiaujama rankų darbo saldainiais.

TV kanalo “Travel” laidoje apie Taliną buvo paminėta ši kavinė dėl savo išskirtinio interjero, labai skaniai paruošiamos kavos ir ypatingai geros EARL GREY arbatos.
Užsukite, verta!

OLDE HANSA

Dar viena vieta Taline, kuri mus pakerėjo – restoranas OLDE HANSA.
Restoranas įsikūręs viduramžių pastate, visai šalia Rotušės aikštės.  Restorano interjeras atvaizduoja Hanzos laikus, turtingo pirklio namus.  Visi restorano  lankytojai apsupami dėmesiu, tikrai ypatingas jausmas. Kaip ir priklauso pirklio namui, jame gausu senų baldų, freskų. Žvakių apšvietimas atrodo įspūdingai (restorano viduje kitokio apšvietimo nėra, tik žvakės).  Stalo įrankiai, indai, serviravimas, personalo apranga, skambanti muzika -  viskas atitiko viduramžius.  Pavyzdžiui,  norint nusiplauti rankas, vanduo bėga ne iš čiaupo, o iš žalvarinio ąsočio. Išbaigta – viskas.
Aptarnavimu likome sužavėtos! Mus aptarnaujantis padavėjas bendravo draugiškai,  laisvai, juokaudamas ☺  Apie patiekalus žinojo viską (iš ko pagaminta, kuo ypatingas ir pan.) Pradžioje galvojome, kad mums su padavėju labai pasisekė, tačiau pamatėme, kad ir kiti padavėjai  yra labai paslaugūs, linksmi, atsakingi.  Žodžiu, lygis – aukštas ☺
Dabar trumpai apie patiekalus…  patiekalai gaminami pagal to laikmečio receptus, porcijų dydis toks, kad pripildytų ir didžiausią skrandį ☺ Pasirinkimas patiekalų įvairus, daug žvėrienos (elniena, lokio mėsa), žuvies, pagal senas tradicijas gaminamas alus (su žolelėmis, medumi ir pan.)

Puiki savaitgalio kelionė, įsimylėjome Estiją, kaip patarlėse sakoma, kad meilė gimsta per skonį (skrandį). Tas yra gryna tiesa.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Gastronominis Talinas. Meilė gimsta per skonį, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook