Katalonijos karūna

2015-03-11 Autorius egle Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Apie virdurnaktį išlendam į paviršių iš metro ir akys fokusuojasi į Casa Battlo – pirmas vaizdas Barselonoje. Iškart pajunti miesto dvasią. Architektūros rojus. Būtent pastatai yra šio miesto grožis. A. Gaudi buvo genijus, jo braižas unikalus, nesupainiosi su niekieno kito, kaip ir niekas kitas jo nepakartos. Katalonai turi užduotį nelengvą – pabaigti Sagrada Familia statybą. Juk sumanytojas jokių brėžinių nepaliko. Vat ir suka galvas, bandymus šimtais kartų daro, kad iš originalių A.Gaudi fragmentų sukurtų tai, ką jis galimai buvo sumanęs. Tos dirbtuvės, kur visa tai išgaunama yra čia pat bažnyčios rūsiuose, už stiklo, matoma kiekvienam įsigijusiam bilietą. O bilietus, beje, pirkite tik internetu, būkit žmonės išmanieji, nestovėkit eilėse po valandą. Taip ir mes radom eilę begalinę, dar lynojant. Na jau ne, eime ragauti tapas, tuo pačiu ir bilietus nusipirksim internetu. Pasakyta – padaryta. Radom nuostabų tapas barą, kurį jums primygtinai rekomenduoju. Specialiai važiuoti nereikės, juk Sagradą Familią tikrai lankysit. Gi visai šalia. Jums būtina čia paragauti tradicinių katalonų užkandžių : Aitor Restaurant,  Carrer de Sardenya, 324, 08025 Barcelona, Spain. Patikėkit – nesigailėsit:)

Guell’io parkas irgi privalomas aplankyti objektas, bet tai turbūt ir patys žinote, kaip ir kiti A. Gaudi projektai La Pedrera, casa Battlo. Prie pastarosios yra dar vienas dėmesio vertas katalonų virtuvės restoranas: Mussol Aragó,  c/ Aragó, 261, Barcelona ( šalia Desigual parduotuvės). Visą miestą, neskaitant pakraščių gyvenamųjų rajonų, galima vadinti modernizmo rojumi. Tai ne tik Gaudi, visi miesto pastatai – moderniosios architektūros deimantai. Architektūra ir maistas – taip apibūdinčiau Barseloną. Šie du dalykai kažkaip sudaro visumą, ir jūra mums užteko pasimėgauti nuo Montjuico kalvos – žaliosios rekraecinės miesto zonos. Ten galima praleisti gerą pusdienį – pilis, olimpinis miestelis, skirtas 1992m. olimpinėms žaidynėms. Tai pirmas kartas, kai Antroji Lietuvos respublika dalyvavo kaip suvereni valstybė. Nusileidus nuo kalvos link Nacionalinio Katalonijos meno muziejaus, rasite Poble Espanyol ( Ispaniškas kaimelis) – architektūros muziejus, tiksliau lyg atskiras senamiestis, kuriame yra visų šalies regionų tipiniai pastatai. Toks mini miestas, su parduotuvėlėmis, kavinėmis, stiklo ir kitų senųjų amatų dirbtuvėmis. Netoliese ir šokantys fontanai, bei arena, kadais koridos pasirodymų vieta, dabar prekybos centras. Apsipirkimui vistik labiausiai tinkamas Bari Gottic senamiestis, kur begalė mažų parduotuvių, penktadienio ir šeštadienio vakarais dirbančių iki vėlumos.

Transportas. Lankydamiesi Barselonoje neišvengsite metro ir autobusų, nes viso miesto tikrai vien pėsčiomis neįveiksite. Vienkartinis bilietas kainuoja 2,15 Eur. Tačiau tai brangu. Geriausia pirkti T10 bilietą, kainuojantį 9,95 Eur. Skirtas jis 10 kelionių metro ar autobusu, tad kelionė tekainuos 1 Eur. Beje, juo galima naudotis keliems žmonėms: vienas atsižymi, duoda bilietą kitam ir t.t.

Maistas. Ypatingas. Viduržemio jūros virtuvė, jei dar jūros gėrybės jums yra maistas, tai iš vis ojojoi. Paelją irgi būtina paraguti, net jei nemėgstate nei ryžių, nei jūros gėrybių, kaip kad aš. Iš smalsumo ragavau visas tris: tradicinę, su makaronais ir juodąją – su kalmarų “rašalu”, kuris nudažo ryžius juoda spalva. Manau to skonio man užteks visam gyvenimui. Vynų asortinmentas begalinis, dažniausiai ragaudavom katalonišką iš Penedes regiono.

Apylinkės. Aplink Barseloną visko tiek daug, kad neverta pačiam mieste per daug užsibūti. Tad jei lankotės ten daugiau nei 2-3 dienas, maukit dienos išvykai į: antikinę Taragoną, Penedes vynuogynus, Senovinę Gironą, S.Dali muziejų Figerese, Monserrat vienuolyną ar dar kur nors. Mes pasirinkom Monserratą. Valanda traukiniu dar 5 min. keltuvu ir mes vienuolyne – miestelyje. Beveik 13 val. Lekiam tiesiai į baziliką, nes gi žymusis berniukų choras gieda kaip tik tuo laiku. NUSIVYLIMAS!  Išėjo kokie 5-6 berniukai, kažką vos girdimai pagiedojo 7 min.  Viskas?? Nors atsiliepimų girdėjau, jog ten taip gražu ir būtina tai pamatyti, tikrai tikėjausi vaizdo įspūdingesnio. Tad geriau būtume kilę dar aukščiau į kalną ir visą jį takeliais išmaišę. Po to jau nespėjom, nes funikulieriai dirba iki 17 val.Tik pakilom ir po pusvalndžio paskutiniu pagrižom į vienuolyną. Ten vykstant reikėtų kiek šilčiau apsirengti. Nors švietė saulė ir kalno papėdėje buvo 17 laipsnių šilumos – be pirštinių neišsiverčiau. Šiap tai pats vienuolynas nėra įspūdingas, ten verta važiuoti dėl gamtos grožio.

Apibendrinimas. Katalonai gerai tvarkosi ir miestas išties yra švarus. Dažniausiai milijoniniai miestai būna prišiukšlinti, tad ir čia panašiai tikėjausi. Tačiau tvarka nustebino. Beje, jų patriotiškumas matosi ant kiekvieno namo, per balkonus permestos  vėliavos. Ispaniškos nematėm nei vienos per visą viešnagę. Paslaugūs ir neįkyrūs vietiniai. Angliškai susikalbėti nėra problemų. Tai tiek. Internete tiek medžiagos apie Braseloną, kad nėra ką čia daug pasakoti, tiesiog žiūrėkit fotoreportažą:

Barselona
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook