Kijevas rudenį

2017-11-07 Autorius Jurate Komentuoti
Skaityti toliau »

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Paskutiniu metu teko dažnai matyti kelionių agentūrų kvietimus palankyti Ukrainos sostinę, taip pat nemažai skaityti atsiliepimų apie Kijevą spaudoje. Pasidavėm. Vėlyvas ruduo gal ir ne pats tinkamiausias metas keliauti, nes visas dienas gavom lietaus, žvarbaus vėjo ir šalčio, tačiau tai nesugadino  nuomonės apie Kijevą. Keliavom 6, visos vienbalsiai nutarėm,kad tikrai dar kartą grįšim.

Kijevo nacionalinis Taraso Ševčenkos universiteto pagrindinis pastatas nudažytas netradicine raudona spalva. Gidai tvirtina, jog šia spalva universitetą įsakė nudažyti caras Nikolajus I norėdamas studentams priminti Ukrainos karių Pirmajame pasaulyje lietą kraują, kai kilo studentų protestai dėl privalomojo šaukimo.

“Peizažo alėja” (Peysazhna Alleia). Ją įkūrė vietos menininkai, taip išreikšdami protestą,kad mieste kertami medžiai, nyksta žalios erdvės.

„Andrejevski Spusk” – vingiuota gatvelė, vadinama Kijevo Monmartru. Žemyn vedanti gatvė jungia viršutinį miestą su apatiniu.  Čia gyvenęs rusų rašytojas Michailas Bulgakovas,  gausu menininkų dirbtuvių, galerijų, prekiaujama meno dirbiniais, suvenyrais. Gatvės apačioje yra „Vienos gatvės muziejus“ (Музей Однієї вулиці) – sendaikčių, senų atvirukų, nuotraukų, dokumentų, rūbų ir kitų panašių daiktų kolekcija. Kylant gatve į viršų galima aplankyti M. Bulgakovo muziejų, šalia yra rašytojo skulptūra.

Sofijos soboras – UNESCO pasaulio paveldo objektas Ukrainoje,  laikomas stačiatikių religijos lopšiu ir vienu svarbiausių ir seniausių soborų pasaulyje. Pastatytas XI a. Jaroslavo Išmintingojo nurodymu. Bene žymiausias sobore saugomas meno kūrinys yra originali Oranto Dievo Motinos mozaika. Michailovskio auksinių kupolų soboras yra vienas seniausių vienuolynų Kijeve ir pirmasis, kurio kupolai buvo paauksuoti. Tarpukaryje vienuolynas buvo sunaikintas, tačiau dabar yra atkurtas ir lankomas.

Kijevo-Pečioros Lavros vienuolynas – vienas iš pirmųjų stačiatikių vienuolynų ir viena populiariausių lankytinų vietų Ukrainoje, nuostabaus grožio pastatų kompleksas, būtina aplankyti rūsius.

Rekomenduojame aplankyti Kijevo operos ir baleto teatrą. Bilietus galima įsigyti iš anksto internetu, kainos nuo 1,50 eur. Nusišypsojote, ane?

Būtinai aplankykite mikrominiatiūrų muziejų. Ten pamatysite ant smeigtuko galvutės šachmatų lentą su visomis figūromis; vyšnios kauliukas, padalintas į dvi dalis, vienoje dalyje nutapytas žymus rusų kompozitorius, kitoje kauliuko pusėje balalaika futliare su stygomis, kurios 40 kartų plonesnės už žmogaus plauką; arba dar vienas šedevras, tai ant vynuogės kauliuko „Oginskio polonezas“ su 600 simbolių. Tai tiesiog būtina pamatyti bent kartą gyvenime.

Apsilankėme pabėgusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus rezidencijoje Mežigorjėje, kurios neįtikėtina prabanga pribloškė visą pasaulį. Dabar tai vadinamas korupcijos muziejus.

Atskiros kelionės reikėtų Kijevo restoranams. Kanapa, Nuostabių žmonių gyvenimas, OB – tik keli aplankyti restoranai. Ukrainietiški barščiai kopūste ar juodi virtiniai su lašiniais ir silkės ikrais – tik labai maža dalis ten siūlomo gėrio.

Esu skaičiusi, kad Kijevas vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Sutinku! Todėl trumpos kelionės tikrai neužteko, o užtrukti šiame mieste, tikrai verta. Liko neaplankytas Marinskio parkas, kuris skaičiuoja 130 metus, Marinskio rūmai, Kijevo simboliu tapusi skulptūra – Motina Tėvynė, Karo muziejus, Pirigovo liaudies buities muziejuje po atviru dangumi. Gal kitąsyk :)

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parašykite atsiliepimą

Connect with Facebook